فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس یا بازگرداندن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس برای ادیت و کار راحت تر با بخش ویجت یا ابزارک وردپرس؛ امان از دست این گوتنبرگ که ما پیرمردهارو اینقدر عذاب میده. اینقدر کند و تنبله که اصلا ادم نمیتونه با این بخش ابزارک وردپرس یا بقول این فرنگی ها ویجت وردپرس ارتباط برقرار کنه. اقا نخواستیم اصلا این ویرایشگر گوتنبرگ رو همون ویرایشگر کلاسیک یا قدیمی ابزارک وردپرس رو برای ما فعال کن! تو این مطلب آموزشی می خوایم ببنیم که چطور میتونیم ویرایشگر قدیمی وردپرس رو جای ویرایشگر گوتنبرگ برای ادیت ویجت ها یا ابزارک های وردپرس بنشونیم.

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ویجت وردپرس

فعال کردن ویرایشگر کلاسیک ابزارک وردپرس با فانکشن

اگر مثل من از نصب افزونه بیزارید و دوست دارید با فانکشن کاراتون رو پیش ببرید. استفاده از فانکشن یا همون فایل functions.php یه راه مناسبه که با اضافه کردن یه خط کد میتونید ویرایشگر گوتنبرگ رو از ابزارک وردپرس حذف کنید و اون ویرایشگر قدیمی ملوس رو جاش بنشونید. خیلی ساده کافیه که بیاید این تیکه کد زیر رو کپی کنید و تو فایل functions.php پیست کنید. این فایل کجاست؟ برای ادیت این فایل کافیه برید به نمایش – ویرایشگر پوسته – پوسته مد نظر و دنبال فایل functions.php بگردید. یا اینکه از افزونه های مربوط به افزودن functions.php استفاده کنید.

add_filter( 'use_widgets_block_editor', '__return_false' );

جایگزین کردن ویرایشگر قدیمی ابزارک به جای ویرایشگر گوتنبرگ با افزونه

اگر دنبال دنگ و فنگ نیستید و می خواید با یه افزونه ویرایشگر قدیمی و کلاسیک ابزارک رو جایگزین گوتنبرگ ملعون کنید کافیه از مخزن وردپرس افزونه کلاسیک ویجت رو نصب کنید. برای مشاهده افزونه کلاسیک ویجت اینجا کلیک کنید. به همین آسونی افزونه رو نصب کنید و از ویرایشگر کلاسیک ابزارک وردپرس لذت ببرید. از قدیم هم گفتن هیچی همون کلاسیک خودمون نمیشه! مرسی که تا انتهای این آموزش هم همراه من بودید.

اشتراک گذاری

Picture of حمید امیدی

حمید امیدی

حمید امیدی هستم ؛ فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع که از سال 1386 فعالیت فریلنسری خودم رو در عرصه تجارت الکترونیک شروع کردم ! تو اوج بحران کرونا بود که تصمیم گرفتم یه وب سایت جمع و جور بزنم و تجربیات و خدماتی که به خوبی بلدم رو به همگان عرضه کنم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 17 =