6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020 ؛ تو این پست می خوایم درباره یه سری آمار جالب درباره تعداد پست ها ، لایک ها ، کامنت ها و کاربران اینستاگرام این غول بزرگ که به خوبی خودش رو به عنوان یک شبکه اجتماعی تمام عیار جا کرده صحبت کنیم . شبکه اجتماعی که تونسته به خوبی با امکاناتی که داره خودش رو تو دل همه جا کنه . در حال حاضر میشه گفت با توسعه و ظهور این اپ میلیون ها نفر از طریق این شبکه اجتماعی کسب درآمد می کنند و با استفاده درست از این ابزار به خوبی تونستند موقعیت خودشون رو ارتقا بدن . نمیشه قدرتی که در حال حاضر اینستاگرام داره رو منکر شد . در ادامه به بررسی 6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020 اینستاگرام می پردازیم.

تعداد کل پست ها

شاید جالب باشه که بدونید تا کنون تو اینستاگرام بیش از 40 میلیارد تصویر منتشر شده ! تکرار میکنم بیش از 40 میلیارد پست که میشه چندین برابر جمعیت کل کره زمین . تو طول کمتر از 10 سال این همه پیشرفت برای یک شبکه اجتماعی و اپ واقعا می تونه قابل قبول باشه . شبکه اجتماعی که با قابلیت های جدید که روزانه داره استفاده می کنه ، میشه گفت این ارقام براش بزودی بصورت نزولی افزایش خواهد داشت . در کنار این بصورت روزانه حدود 95 میلیون پست داخل اینستاگرام بارگزاری میشه ، یعنی حداقل 95 میلیون نفر در روز درگیر تهیه پست و انتشار اون داخل این شبکه اجتماعی هستند.

لایک ها و کامنت ها

روزانه بطور میانگین هم 4.2 میلیارد پست داخل اینستاگرام لایک میشه . یعنی این 95 میلیون پستی که بصورت تقریبی روزانه ارسال میشه ، اونهارو 4.2 میلیارد نفر می بینن و لایک میکنن . یه چیزی میشه گفت اندازه نصف جمعیت کره زمین ! خب این واقعا برای کسب و کارها یه فرصت عالی به شمار میره که ویترین خودشون رو عرضه کنن و بیشتر به چشم بیان . امروزه با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی ، مفهوم و فیلد شغلی جدید به عنوان سوشال مدیا مارکتر مطرح شده که کارش همینه ! تا به کسب و کارها کمک کنه تو این فضا بهتر و شایسته تر دیده بشن . از کامنت ها مناسفانه آمار دقیقی در دسترس نیست! اما قطعا این مقدار هم یه عدد فضایی خواهد بود.

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

نوع مخاطبین اینستاگرام

با توجه به آمارهای ارائه شده ؛ 59 درصد از مخاطبین اینستاگرام و کسانی که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنن تو بازه سنی 18 الی 29 سال هست . برای همین میشه گفت این شبکه اجتماعی یک شبکه اجتماعی جوان پسند هست . یک جامعه آماری فوق العاده خوب برای بسیاری از کسب و کارها که با این رنج سنی سر و کار دارند . علاوه بر این 68 درصد از کاربران اینستاگرام رو بانوان تشکیل داده اند و مابقی نیز مربوط به آقایان می شود . این نشان دهنده این است که بانوان گرایش بیشتری به این شبکه اجتماعی دارند و وقت بیشتری نیز در این پلتفرم میگذرانند. باز هم می شود گفت یک جامعه آماری فوق العاده برای کسب و کارهایی که با رنج سنی 18 الی 29 و جنسیت بانوان سر و کار دارند! اینطور نیست ؟

در نهایت اگر بخواهیم آمارهای بالا را خلاصه کنیم :

  • تا کنون بیش از 40 میلیارد پست در اینستاگرام منتشر شده است .
  • روزانه حدود 95 میلیون پست داخل اینستاگرام منتشر می شود.
  • 4.2 میلیارد لایک پست صورت میگیرد
  • 32 درصد از کسانی که به اینترنت دسترسی دارند از این پلتفرم استفاده می کنند.
  • 59 درصد از مخاطبین اینستاگرام در بازه سنی 18 الی 29 سال قرار دارند.
  • 68 درصد از کاربران اینستاگرام را بانوان تشکیل داده است.

6 حقیقت آماری درباره اینستاگرام تا سال 2020

ممنون که تا انتهای این مطلب در بلاگ آی ای امیدی با ما همراه بودید .

 

اشتراک گذاری

Picture of حمید امیدی

حمید امیدی

حمید امیدی هستم ؛ فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع که از سال 1386 فعالیت فریلنسری خودم رو در عرصه تجارت الکترونیک شروع کردم ! تو اوج بحران کرونا بود که تصمیم گرفتم یه وب سایت جمع و جور بزنم و تجربیات و خدماتی که به خوبی بلدم رو به همگان عرضه کنم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =