وب سایت ها چگونه کار می کنند ؟

وب سایت ها چگونه کار می کنند ؟

وب سایت ها چگونه کار می کنند ؛ شاید این سوالی باشه که بارها ذهن شما رو مشغول خودش کرده باشه . تو این مطلب می خوایم به بررسی نحوه کارکرد وب سایت ها بپردازیم . اگر دوست دارید بدونید که وب سایت ها چطور کار میکنن و محتوای دلخواه مارو نمایش میدن تا اخر این مطلب با من در وبلاگ ieomidi همراه باشید.

تمام نحوه کارکرد وبسایت هارو میشه تو تصویر زیر خلاصه کرد :

وب سایت ها چگونه کار می کنند ؟

مرحله اول : کاربر با استفاده از مرورگر سیستم خودش وارد یه لینکی میشه . زمانی که دکمه اینتر رو میزنه یه درخواست به سرور ارسال میشه .

مرحله دوم : زمانی که اینتر زده میشه ، این درخواست به سرور اون سایت ارسال میشه که آهای اقای سرور این کاربر ما اطلاعات این لینک رو می خواد.

مرحله سوم : از اونجایی که کلیه اطلاعات وبسایت ها روی سرور قرار داره ، سرور میاد این درخواست رو پردازش میکنه و اطلاعات رو به مرورگر میفرسته.

مرحله چهارم : مرورگر هم مثل یه بچه خوب میاد و این اطلاعات مورد نیاز کاربر رو به شکل قابل فهم به کاربر نشون میده . شکل قابل فهم چیه ؟! همون ساختار کلی و قالب سایت هاست.

مرحله پنجم : کاربر هم اطلاعات خواسته شده اش رو میبینه یه لبخند ژکوند گوشه لبش میشینه ! این میشه نحوه کارکرد وب سایت هایی که روزانه با اونها سر و کار داریم.

خلاصه که

این پنج مرحله به ما نشون میده که وب سایت ها چگونه کار می کنند و اطلاعات دلخواه رو به ما نشون میدن . میشه گفت کلیه وب سایت هایی که در ما امروزه میبینیم نحوه کارکرد اونها به همین شکل هست . یک درخواست از سمت کاربر به سرور ، یک پاسخ از سرور به کاربر و در نهایت نمایش اطلاعات خواسته شده . ما تو وبلاگمون تو بخش آموزش جامع وردپرس از صفر تا صد کلیه این موارد رو توضیح دادیم . اینکه سرور چیه ؟! دامین چیه ؟ و … اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید و با طراحی سایت با وردپرس هم آشنا بشید مطالب بلاگ رو از دست ندید! همچنین میتونید با دنبال کردن پیج اینستاگرام ieomidi از اخرین مقالات و آموزش ها هم بهره ببرید. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.